nástrahy

13. ledna 2007 v 19:44 |  nástrahy
BRAMBOR
Vařený brambor je zaručenou nástrahou na kapra, ale i cejna, lína, plotici a tlouště. Pro vnadění lze používat jakýkoliv druh, po rozmačkání i se slupkou. K nastražení se hodí polomoučné druhy, které se po uvaření nerozsypávají. Brambory klihovité však ryby nemají rády. Vaří se ve slupce tak dlouho, až špejle bez špičky bramborou volně projde. Ponecháme je ve slupce a až u vody připravujeme. Vnadění je nutné.
HRÁCH
Hrách je výbornou nástrahou i nástrahou, stejně jako brambor nebo žížala; musí však být dobře uvařen. Hrách můžeme používat po celý rok, nejúspěšnější je na jaře a na podzim, až do úplného zámrzu. Na hrách dostaneme tlouště, jesena, kapra, cejna, ale i lína, plotici a parmu.
KUKUŘICE
Plně vyzrálou tvrdou kukuřici připravujeme stejně jako hrách . Neodolatelnou nástrahou pro kapry začátkem podzimu je kukuřice v mléčné zralosti, kdy její zrnka prostě vylupujeme z palice a přímo nastražujeme. Překročila-li kukuřice mléčnou zralost, pak celou kukuřičnou palici povaříme (jen lehce) a jednotlivá zrnka vylupujeme až při nastrahování. Pohotovou zásobu kukuřice si připravíme tak, že vařená kukuřičná zrna naplníme do zavařovacích sklenic a sterilizujeme.
FAZOLE,BOBY,LUPINA
Tyto snadno a ve větším množství dostupné luštěniny se vaří a připravuje stejně jako hrách nebo kukuřice. Osvědčují se především bílé a světlé odrůdy.
KROUPY
Vařené kroupy patří mezi nejosvědčenější nástrahou na cejny; dobře na ně berou i plotice a ostatní kaprovité ryby.
MRTVÉ RYBKY
Mrtvé rybky čerstvě zabité předkládáme rybám jako ostatní jedlé nástrahy. Nejsou to rybky konzervované. Používáme k tomu malé rybky v délce kolem 6 cm, na sumce , velké candáty a mníky až 10 cm. Druhově jsou to hrouzek, vranka, střevle, ježdík, slunka, hořavka, ouklej a ouklejka pruhovaná, piskoř, mřenka, sekavec, okoun, popř. i jiné ryby v revíru nehájené.
ŽIVÉ RYBKY
Živá rybka se používají jako nástraha k lovu dravých ryb. Živá rybka je univerzální, celoročně účiná nástraha.Oblíbenost jednotlivých druhů je velmi subjektivní, stejně jako účinnost, protože každý druh dravé ryby dává přednost jinému druhu nástražní rybky. Provádí se tak, aby rybka byla co nejméně poškozena a měla co nejvíce volnosti k pohybu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Martin Martin | E-mail | Web | 9. září 2007 v 18:12 | Reagovat

Máš vzhled z mých stránek!!!! Podívej se!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama